Anna Tobiacelli

Anna Tobiacelli

Ambasador eTwinning w województwie mazowieckim

Zarejestrowałam się w eTwinning tego samego dnia, gdy usłyszałam o tym programie. I była to bardzo dobra decyzja. Od 2006 roku bawię się, uczę i poznaję Europę  z kolejnymi rocznikami uczniów.

W moich szkolnych bibliotekach (prowadzę je dwie) tętni życie: prowadzę różnorodne projekty (Socrates/Uczenie się przez całe życie/Erasmus+), rozwijam współpracę międzynarodową i organizuję wymiany uczniów (mam ich już osiem na swoim koncie) .

Do tej pory zrealizowałam ponad 30 projektów eTwinning, lepszych i gorszych ale zawsze inspirujących. Prostota i elastyczność tego rodzaju działań dają nieograniczone możliwości nauki z wykorzystaniem nowych technologii, w kontakcie z rówieśnikami z innych krajów. Wspólna praca buduje szczególną więź nauczyciela z uczniami, kontakt nie gaśnie z upływem lat. Z przyjemnością przeczytałam wspomnienia dorosłych już uczestniczek moich projektów, które do publikacji z okazji 10-lecia eTwinning opisały to ważne dla siebie doświadczenie oraz jego wpływ na wybór studiów i pracę zawodową. Czy może być większa satysfakcja dla nauczyciela?

Gorąco polecam wszystkim tę fantastyczną przygodę jaką jest eTwinning. Spotkacie tam prawdziwych przyjaciół, zdobędziecie nowe doświadczenia, które wykorzystacie w codziennej pracy.

Zapraszam do kontaktu wszystkich nauczycieli zainteresowanych ciekawą pracą metodą projektu. Chętnie przekażę moje doświadczenie i entuzjazm, doradzę i pomogę.

Pracuję w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Warszawie

Kontakt:
anka@post.pl