Finaliści konkursu europejskiego 2009

Finaliści konkursu europejskiego 2009

Na liście finalistów konkursu europejskiego eTwinning w roku 2009 znalazły się cztery polskie szkoły. Które z nich zostaną laureatami konkursu – jeszcze nie wiemy.

 

Kategoria wiekowa 4-11 lat

A traveling raindrop / μια σταγόνα ταξιδεύει

Α’ Δημοτικό Λατσιών (Cyprus) (Χρυσανθέα Παπακωνσταντίνου)
Δημοτικό Σχολείο Δημητριτσίου (Greece) (Zafiris Zaproudis)

Make film and share IT with friends 2.0!

Vindängen (Sweden) (Fredrik Olsson)
Knockaclarig National School (Ireland) (Tom Roche)

 

Kategoria wiekowa 12-15 lat

Mind the Gap

Es Menendez y Pelayo (Spain) (Giselle Dubois)
Publiczne Gimnazjum nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Łodzi (Poland) (Magdalena Pakulska)

No frontiers!

IES Las Aguas (Spain) (Mª del Pilar Flores Fernández)
Collège Martin Luther King (France) (Ruhlmann Anne)

 

Kategoria wiekowa 16-19 lat

The Pizza Business across Europe

Escola secundária de D. Duarte (Portugal) (Madalena Relvão)
Barna Sipkay Secondary School of Commerce, Catering and Tourism (Hungary) (Livia Margittay)
Colegiul Tehnic Raluca Ripan (Romania) (Alexandrina Liscan)
IPSIA Trebisacce („E. Aletti”) (Italy) (Teresa Costanza)
Rīgas Uzņēmējdarbības koledža / Riga Business College (Latvia) (Rudolfs Zemesarajs)
Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości im. M. Rataja w Mieczysławowie (Poland) Andrzej Pogorzelski
Vocational school for trade and catering (Bulgaria) Diliana Tzvetkova
Agrupamento de Escolas de S. Bernardo (Portugal) Paula Antunes

Between the lines

1 Geniko Lykeio Elefsinas (Greece) (Helen Karavanidou)
Colegiul Economic „Ion Ghica” Targoviste (Romania) (Carmen Radulescu)

 

Kategoria tematyczna Maths & Science

1, 2 Buckle my Shoe

Bowhouse Primary School (UK) (Dorothy Ostacchini)
Cauldeen primary school (UK) (George Glass)
Cliff Lane Primary School (UK) (Tricia Pitcher)
Dun Guzepp Zerafa, Fgura Primary A school (Malta) (Marianne Schembri)
Escuela Infantil Gloria Fuertes (Spain) (Maria Piedad Avello)
I Circolo Didattico „Leonardo da Vinci” (Italy) (Anna Maria Campo)
Kauno lopšelis-darželis ,,Giliukas” (Lithuania) (Jūratė Stakeliūnienė)
Kindergarten 43, Sibiu (Romania) (Mihaela Nita)
Leikskolinn Furugrund (Iceland) (Fjola Thorvaldsdottir)
Przedszkole Publiczne nr 5, Głogów /Kindergarten No 5/ Poland (Ewa Kurzak)
Scuola dell’infanzia ex I.P.P.A.I. (Patrizia Cau)
St Catherine’s NS Ireland (Fidelma Carroll)

Vesmír v škole, škola vo vesmíre

ZŠ Štefana Šmálika, Tvrdošín (Slovakia) Ivana Šoltésová
ZS Koprivnice, Alsova (Czech Republic) Jiří Sumbal

 

Kategoria tematyczna French

Je joue, tu joues, nous jouons

Ecole Plan d’Ariou (France) (Sarfati Caroline)
Balsall Common Primary School (UK) (Claire McCannah)
Ecole communale d’Arquennes (Belgium) (Giancola Pino)
Ecole primaire Eich-Muehlenbach (Luxembourg) (Michelle Hermann)
GBS De Zeppelin (Belgium) (Debbie Rooms)

Mythes, légendes et contes de fées – moyens d’enrichir le langage des jeunes et la connaissance de l’autre

Grupul Scolar „Vasile Sav” (Romania) (Carmen Lozonschi)
Gymnázium Lovosice (Czech Republic) (Dagmar Prášilová)
Niepubliczne Gimnazjum nr 9 im. Roberta Schumana, Warszawa (Poland) (Tomasz Perzyna)

 

Finalistom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za polskie szkoły i przedszkole. Czekamy na ogłoszenie ostatecznych wyników podczas Dorocznej Konferencji eTwinning, która odbędzie się w Pradze w dniach od 13 do 15 lutego 2009 r.