Finaliści konkursu europejskiego 2010

Finaliści konkursu europejskiego 2010

W konkursie europejskim eTwinning 2010, spośród ponad 350 projektów nadesłanych z całej Europy, eksperci wybrali finalistów w trzech kategoriach wiekowych oraz zwycięzców w kategoriach specjalnych. Zwycięzców w kategoriach wiekowych poznamy 5 lutego w Sewilli.

FINALIŚCI KATEGORII WIEKOWYCH

Przedstawiciele tych projektów zostaną zaproszeni na ceremonię rozdania nagród do Sewilli, która odbędzie się w dniach 5-7 lutego 2010 podczas odbywającej się co roku Konferencji eTwinning 2010.

Kategoria wiekowa 4-11 lat:

Colours of Life – common story written by children
* Ewa Kurzak, Przedszkole Publiczne nr 5 w Głogowie (PL)
* Miriam Schembri, St. Thomas More College, Fgura Primary A (MT)

Uniting through legends
* Anna Karavolou , 1st PRIMARY SCHOOL OF NEO PSYCHIKO (GR)
* Carla Vieira Sampaio da Silva , EB 2,3/S Cunha Rivara – ARRAIOLOS (PT)
* Celina Miszczyk , Szkoła Podstawowa, Rybnik – Kamień Książenice (PL)
* Cristina Grau, CEIP Ramon Macip – Dolors Granés (ES)
* Francesca Innone , Scuola Primaria „Renato Moro” (IT)
* Lica Mariela Camelia , Colegiul National Traian (RO)
* Sophia Karsanidou, 1st PRIMARY SCHOOL OF NEO PSYCHIKO (GR)

 

Kategoria wiekowa 12-15 lat:

50 easy things you can do to save the Earth
* Florenci Sales Vilalta, IES Sòl-de-Riu (ES)
* Nelly Vicheva, Secondary School of Economics „Georgy S. Rakovsky” (BG)
* Remei Ibáñez Alcocer, IES Sòl-de-Riu (ES)

My town in numbers
* Erik Atsma, Hervormd Lyceum West (NL)
* Eva Bauerová, ZŠ Karviná (CZ)
* Irina Vasilescu, School no. 92 (RO)

 

Kategoria wiekowa 16-19 lat:

Songs, Language & Culture
* Alessandra Pallavicini, ITAS G. D’Annunzio (IT)
* Edita Grubienė, Marijampolės Petro Armino Secondary School (LT)
* Elisabeth Backström, Nyvångskolan (SE)
* Eva Šimková, VOŠ, OA, SPgŠ a SZŠ (CZ)
* Marta Pey, IES JAUME CALLIS (ES)
* Svetlana Peļa, Ciblas vidusskola (LV)
* Tanya Madjarova, Romain Rolland Foreign language school (BG)

LED – Learning and Teaching Furniture Design in Europe

* Gabriela Bodiková, Stredná odborná škola drevárska (SK)
* Rahel Böhlke, Marcel-Breuer-schule berlin (DE)

 

ZWYCIĘZCY W KATEGORIACH SPECJALNYCH

Wyłonieni zostali także zwycięzcy w kategoriach specjalnych, którzy zostaną nagrodzeni osobiście podczas konferencji.

Matematyka i przedmioty przyrodnicze (nagroda ufundowana przez European Schoolnet)

Magic but real experiments
* Alexandre Costa, Escola Secundária de Loulé (PT)
* Claudia Cziprok, Colegiul National „Mihai Eminescu” (RO)
* Claudia Radu Scoala Gimnaziala, „Gheorghe Lazar” (RO)
* Danuta Tracz, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźnicy (PL)
* Irena Babinska, Vilniaus r. Pagiriu gimnazija (LT)
* Manuel Díaz Escalera, Colegio Sagrado Corazón (Esclavas) (ES)

 

Język hiszpański (nagroda ufundowana przez Hiszpańskie Ministerstwo Edukacji)

TRIANGULO
* Mauricio Del Gallego Naredo, IES LLANERA (ES)
* Isabel Monteiro, Escola Secundária de Pinheiro e Rosa (PT)
* Marta Pey, IES JAUME CALLIS (ES)

 

Język francuski (nagroda ufundowana przez Narodowe Biuro eTwinning we Francji)

Sous le ciel de la compréhension
* Angela Riccomi, ITCG Paolini (IT)
* Wioletta Sosnowska, Zespół Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu (PL)

 

Kreatywne wykorzystanie mediów elektronicznych (nagroda ufundowana przez eSkills Week)

Schoolovision 2009!
* Anna-Lena Larsson, Grimsåsskolan (SE)
* Aurelija Dirginčienė, Šiaulių „Juventos (LT)
* Bergfrid Kolltveit, Odda barneskole (NO)
* Corina Ciobanu, Scoala cu clasele I-VIII „Vladimir Streinu”, Teiu, Arges (RO)
* Dana Ciglová , ZS Husova, Brno (CZ)
* Gabriela Krížovská, Základná škola a materská škola Poprad , Jarná ulica 3168/13 (SK)
* Ilaria Pelucchi, Scuola Elementare San Giovanni Bosco (IT)
* Ingrid Maadvere, Gustav Adolfi Gümnaasium (ET)
* Katja Auffret, Ecole de Florentin (FR)
* Kolbrun Svala Hjaltadottir, Flataskoli Gardabaer (NO)
* Larisa Voronyuk, Jelgavas 2. pamatskola (LV)
* Szkoła Podstawowa nr 1, Bogatynia (Marek Fularz)
* Maria Antoinette Magro, San Gorg Preca College, Hamrun GP Primary (PT)
* Michael Purves, Yester Primary School (UK)
* Nezaket KANDEMİR GÜNAY, Nazire Merzeci İlköğretim Okulu (TR)
* oleflemming Nielsen, Stadil-Vedersø Skole (DK)
* Svetoslava Georgieva, SOU „Georgi Izmirliev” (BG)
* Tanja Povhe, OS Venclja Perka Domzale (SI)
* Νίκη Νικολαΐδου, Agros Primary School (CY)

 

Możesz poznać te projekty na stronie www.etwinning.net.