Gala rozdania nagród w konkursach eTwinning 2018

Gala rozdania nagród w konkursach eTwinning 2018

Cały rok czekamy na ten niezwykły dzień, kiedy możemy uhonorować najlepsze projekty eTwinning i osobiście pogratulować koordynatorom.

W tym roku, w pięknej scenerii Zamku Królewskiego, mieliśmy przyjemność powitać 24 laureatów z 18 projektów, którzy wraz z uczniami przybyli do Warszawy. Tradycyjnie nagradzaliśmy projekty w 3 kategoriach wiekowych oraz 4 kategoriach dodatkowych.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa Edukacji – Pan Rafał Lew-Starowicz oraz Ministerstwa Cyfryzacji – Pan Robert Kroplewski. Mieliśmy również przyjemność gościć dyrektora Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego – dr. Andrzeja Kruszewicza, który wspierał realizacje jednego z nagrodzonych projektów.

 

 

Po krótkich przemówieniach ze strony zaproszonych gości oraz powitalnym nagraniu dr. Pawła Poszytka na scenę zaproszono laureatów. Nagrody wręczali Alicja Pietrzak – dyrektor programu eTwinning i przedstawiciele Ministerstw – Panowie Rafał Lew-Starowicz i Robert Kroplewski oraz sponsorzy: Image Recording Solution i Lego – Akces Edukacja.

 

W przerwie goście obejrzeli występ Chóru Dziecięcego Agaty Steczkowskiej.

Na zakończenie na laureatów i gości gali czekała niespodzianka w postaci publikacji zawierającej opisy wszystkich nagrodzonych projektów i podsumowanie konkursu.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz nagrań uroczystości:

Galeria zdjęć

Część 1:

Część 2:

 

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

 

Kategoria wiekowa 3-10 lat

I miejsce

Mind the SPORT

Małgorzata Kostian, Ewelina Kucharska i Joanna Przemieniecka

Szkoła Podstawowa nr 314 im. Przyjaciół Ziemi w Warszawie
województwo: mazowieckie

II miejsce

Read and Share

Maria Jastrząb

Szkoła Podstawowa nr 10 w Rzeszowie
województwo: podkarpackie

i

Aneta Kleisa

Szkoła Podstawowa nr 23 w Gdyni
województwo: pomorskie

III miejsce

Tydzień robotyki i nowoczesnych technologii

Mira Chlebicka

Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Trampoline” w Warszawie
województwo: mazowieckie

 

Kategoria wiekowa 11-15 lat

I miejsce

Yes, I can! – motivation in the classroom

Krystyna Izdebska

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Pezały w Purdzie
województwo: warmińsko-mazurskie

II miejsce

Bringing Generations Together

Małgorzata Bielińska

Zespół Oświatowy im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
województwo: mazowieckie

III miejsce

I am a little story

Jolanta Carkowska

Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobrej
województwo: podkarpackie

 

Kategoria wiekowa 16-19 lat

I miejsce

See it, hear it, touch it … love it!

Iwona Jodłowska

Liceum Ogólnokształcące nr XI we Wrocławiu
województwo: dolnośląskie

II miejsce ex aequo

Langsam, aber sicher

Elżbieta Dziedzicka i Edyta Baris

Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków spod Znaku Rodła w Olsztynie
województwo: warmińsko-mazurskie

i

Wie ist es, eine Frau zu sein?

Karolina Springer-Banach

Zespół Szkół nr 2 im ppłk. dr. Stanisława Kulińskiego w Wągrowcu
województwo: wielkopolskie

III miejsce

To Be Continued…’ – ‚Ciąg Dalszy Nastąpi…

Lucyna Nocoń-Kobiór

III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie
województwo: śląskie

Kategorie dodatkowe

 

Dziedzictwo kulturowe

I miejsce

Wojtek the Soldier Bear

Anna Szczepaniak

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie
województwo: dolnośląskie

II miejsce

True stories from WW2

Anna Szczepaniak

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie
województwo: dolnośląskie

III miejsce

Se hace camino al andar

Lazaro Luis Delgado Conde

IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie
województwo: podkarpackie

 

Synergia eTwinning – Erasmus+

I miejsce

English Learning Friends (ELF)

Barbara Głuszcz, Agata Czarniakowska i Dorota Zimacka

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Zambrowie
województwo: podlaskie

II miejsce

Through democracy to literacy

Jolanta Kosczielny

Przedszkole nr 48 z Oddziałami Specjalnymi i Oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu
województwo: śląskie

III miejsce

Młodzież, wielojęzyczność i perspektywy pracy w Europie

Artur Baranowski

Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. ks. St. Konarskiego w Łukowie
województwo: lubelskie

 

Kategoria dla nauczycieli realizujących projekt w trakcie pełnienia funkcji ambasadora eTwinning

I miejsce

Migration – the circle of life

Katarzyna Sopolińska

Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zygmunta Wilkońskiego w Inoworocławiu
województwo: kujawsko-pomorskie

Debiut – pierwszy projekt eTwinning nauczyciela i szkoły

“Mathematics in fashion”, „Математика в моде„, „Moda na matmę”

Barbara Pilas

Szkoła Podstawowa nr 205 w Łodzi
województwo: łódzkie

 

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że gala została objęta honorowymi patronatami Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Europejskiego Roku Dziedzictwa Narodowego