Gala rozdania nagród w konkursie „Nasz projekt eTwinning 2016”

Gala rozdania nagród w konkursie „Nasz projekt eTwinning 2016”

Uroczysta gala już za nami!

20 maja 2016 w Warszawie, w Teatrze Królewskim Stara Pomarańczarnia w Muzeum Łazienki Królewskie mieliśmy przyjemność spotkać wszystkich laureatów krajowego konkursu eTwinning.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się również Witold Kołodziejski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Włodzimierz Marciński – Lider Cyfryzacji, Rafał Lew-Starowicz – Ministerstwo Edukacji Narodowej  i członkowie jury: dr Elżbieta Gajek – Uniwersytet Warszawski, dr Sławomir Wronka – Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku, Ewa Masny-Askanas – Rada m. st. Warszawy, Mariola Chodakowska-Malkiewicz – Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Gości przywitał dr Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Najważniejszym punktem spotkania była ceremonia rozdania nagród. Ogłoszona została klasyfikacja nagrodzonych projektów. Każdy z nich został zaprezentowany w formie filmu podsumowującego najważniejsze elementy współpracy.

Laureaci odbierali nagrody i gratulacje z rąk przedstawicieli Ministerstw, FRSE i eTwinning.

Pełną listę nagrodzonych znajdziecie poniżej.

Spotkanie zakończył wykład profesora Macieja Sysło pt.: Informatyka – klucz do zrozumienia, kariery, dobrobytu.

Po zakończeniu oficjalnej części laureaci – nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz uczniowie, obejrzeli wspólnie musical Polita  w Teatrze Buffo. Wieczór zakończyła kolacja i pełne rozmaitych aktywności warsztaty integracyjne dla uczniów.

Następnego dnia cała grupa odwiedziła Pałac Kultury i Nauki i wystawę Titanic w Pałacu.

Całą konferencję możecie obejrzeć na naszym kanale YouTube:

 

Zobaczcie również zdjęcia:

O zwycięskich projektach możecie poczytać również w najnowszej publikacji:

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom i raz jeszcze gratulujemy laureatom!

Laureaci konkursu Nasz projekt eTwinning 2016

Kategoria: projekt dla uczniów w wieku 3-10 lat

I miejsce
Still Life – create your table setting

Ewa Górnicka
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 im. Gustawa Morcinka w Opolu (województwo: opolskie)
II miejsce
Read the World
Natalia Szczygieł
Przedszkole nr 48 z Oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu (województwo: śląskie)

III miejsce – nie przyznano

Wyróżnienie
A…B…C… healthy life for you and me!

Anna Urbasik
Publiczne Przedszkole nr 17 w Jastrzębiu-Zdroju (województwo: śląskie)

Kategoria: projekt dla uczniów w wieku 11-15 lat

I miejsce ex aequo
Sound by Sound, Step by Step Together
Beata Lenartowicz, Alicja Krystosiuk
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Szarych Szeregów w Bielsku Podlaskim (województwo: podlaskie)

I miejsce ex aequo
WALL – Wizards At Language Learning
Barbara Głuszcz, Dorota Zimacka, Agata Czarniakowska
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Zambrowie (województwo: podlaskie)

I miejsce ex aequo
Water means life
Justyna Kukułka, Andrzej Wilk
Gimnazjum nr 6, Zespół Szkół w Zawierciu (województwo: śląskie)

II miejsce – nie przyznano

III miejsce – nie przyznano

Wyróżnienie
I Make My First App

Małgorzata Knap
Szkoła Podstawowa nr 314 im. Przyjaciół Ziemi w Warszawie (województwo: mazowieckie)

Kategoria: projekt dla uczniów w wieku 16-19 lat

I miejsce
LearnEnglish+
Lucyna Nocoń-Kobiór
III Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie (województwo: śląskie)

II miejsce
Helfen, ohne zu fragen, wem – Henri Dunant
Elżbieta Dziedzicka
Technikum nr 2, Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie (województwo: warmińsko-mazurskie)

III miejsce – nie przyznano

Kategoria: dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych 

I miejsce
AIMS Alternatives for Innovative Math Study

Katarzyna Pietrzak
Gimnazjum nr 3 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Myślenicach (województwo: małopolskie)

II miejsce
GAME! Garden in Amazing Mathematical Experiences

Małgorzata Pawlik-Podgórska, Barbara Orkisz
Gimnazjum nr 1, Miejski Zespół Szkół w Czeladzi (województwo: śląskie)

III miejsce – nie przyznano

Kategoria: historia, kultura, społeczeństwo

I miejsce
Digital Life Skills on European School Radio

Justyna Babiarz-Furmanek
Szkoła Podstawowa nr 8 w Zespole Szkół nr 5 w Zamościu (województwo: lubelskie)

II miejsce
Time Capsule 2014-2114
Kamila Strzemińska
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika, Zespół Szkół w Męcince (województwo: dolnośląskie)

III miejsce
Miteinander statt nebeneinander

Bożena Cudak, Dorota Szafraniec
VIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (województwo: małopolskie)

Wyróżnienie
The incredible life of Marcus Poncius Europaeus
Joanna Lisiecka – Kabat
IV Liceum Ogólnokształcące im. T. Kotarbińskiego w Gorzowie Wlkp. (województwo: lubuskie)

Kategoria: dla nauczycieli realizujących projekt w trakcie pełnienia funkcji ambasadora eTwinning

I miejsce
MAVEN – MAths Via English

Małgorzata Garkowska
Zespół Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu (województwo: kujawsko-pomorskie)

II miejsce
Healthy food. Have no fear…

Katarzyna Sopolińska
Szkoła Podstawowa nr 11 im. Stefana Batorego w Inowrocławiu (województwo: kujawsko-pomorskie)

III miejsce
Is this castle haunted?
Teresa Prokowska, Izabela Kulpa
Szkoła Podstawowa nr 1, Miejski Zespół Szkół nr 2 w Bolesławcu (województwo: dolnośląskie)

Kategoria: debiut – pierwszy projekt eTwinning nauczyciela i szkoły

My i Wy – Europejczycy
Tomasz Rozenbajgier
Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Grunwaldu, Zespół Szkół w Pasłęku (województwo: warmińsko-mazurskie)

Dodaj komentarz