Laureaci konkursu „Europejskie Nagrody eTwinning 2014”

Laureaci konkursu „Europejskie Nagrody eTwinning 2014”

Z ogromna radością informujemy, że wśród projektów wyróżnionych w konkursie europejskim Nagrody eTwinning 2014 znajdują się projekty realizowane przez polskich nauczycieli:

LYPS – Let Your Passion Shine zwycięzca w kategorii wiekowej 4-11 lat:

  • Barbara Głuszcz, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie (Polska)
  • Agata Czarniakowska, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie (Polska)
  • Dorota Zimacka, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie (Polska)

Talking Pictures druga nagroda w kategorii wiekowej 4-11 lat:

  • Anna Krzyżanowska, Przedszkole nr 48 z Oddziałami Integracyjnymi (Polska)
  • Anna Młynarczyk, Przedszkole nr 48 z Oddziałami Integracyjnymi (Polska)

Moi, Toi, lettres à nous nagroda w kategorii „język francuski” (nagroda ufundowana wspólnie przez Międzynarodową Federację Nauczycieli Języka Francuskiego oraz Biuro Kontaktowe Programu eTwinning we Francji):

  • Gabriela Smolij, Zespół Szkół Nr 1 (Polska)

e-cultural Kaleidoscope nagroda Porozumienia Międzykulturowego im. Mevlany (nagroda ufundowana Biuro Kontaktowe Programu eTwinning w Turcji):

  • Renata Wojtaś, Szkoła Podstawowa nr 32, (Polska)

Gold rules of good behaviour nagroda w kategorii „język angielski jako drugi język” (nagroda ufundowana przez British Council)

  • Irena Głowińska, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gębicach (Polska)
W konkursie o Nagrody eTwinning 2014, spośród 134 nadesłanych zgłoszeń, wyłoniono zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych oraz pięciu kategoriach specjalnych, ich listę znajduje się poniżej. Projekty te są wspaniałym przykładem współpracy partnerskiej i prezentują ponadprzeciętne osiągnięcia. Nagrody będą wręczane podczas specjalnej ceremonii, która odbędzie się w kwietniu 2014 r. w Brukseli.

Gratulujemy zwycięzcom i laureatom drugich nagród!

 

Konkurs obejmuje trzy kategorie wiekowe:

 

Kategoria wiekowa 4-11 lat

Zwycięzca:

LYPS – Let Your Passion Shine

  • Barbara Głuszcz, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie (Polska)
  • Rania Bekiri, 32 Primary School of Patra (Grecja); założyciel
  • Agata Czarniakowska, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie (Polska)
  • Ecaterina Ene, Scoala cu clasele I-VIII Ipotesti (Rumunia)
  • Paola Lavinio, ICS „De André” di Castel Mella (Włochy)
  • Steliana Niculescu, School with classes I-VIII „Academician Marin Voiculescu” (Rumunia)
  • Lucian Constantin Vladescu, Scoala cu clasele I-VIII Ipotesti (Rumunia)
  • Dorota Zimacka, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie (Polska); założyciel

Druga Nagroda:

Talking Pictures

  • Anna Sofia Wahlström, Leikskólinn Holt (Islandia); założyciel
  • ANA ISABEL BLÁZQUEZ DÍEZ, C.R.A. ALTO CIDACOS (Hiszpania)
  • MANUELA CÁRCELES VÁZQUEZ, C.R.A. ALTO CIDACOS (Hiszpania)
  • Miguel Fernandez Molina, C.R.A. ALTO CIDACOS (Hiszpania)
  • Juan Carlos Garrido, C.R.A. ALTO CIDACOS (Hiszpania); założyciel
  • Ana Ibáñez, C.R.A. ALTO CIDACOS (Hiszpania)
  • Anna Krzyżanowska, Przedszkole nr 48 z Oddziałami Integracyjnymi (Polska)
  • Anna Młynarczyk, Przedszkole nr 48 z Oddziałami Integracyjnymi (Polska)
  • Sheila Oliva Navarro, C.R.A. ALTO CIDACOS (Hiszpania)

 

Kategoria wiekowa 12-15 lat

Zwycięzca:

Health4life

  • Nathalie Scerri, St.Theresa Girls’ School (Malta)
  • Mariangela Bielli, ICS „G. Perlasca” di Bareggio (Włochy)
  • Marisa Grima, St.Theresa Girls’ School (Malta)
  • Chantal Daoust, Institut Sainte Marie Arlon (Belgia)
  • Paulien du Fosse, CSG Willem van Oranje (Holandia)

Druga Nagroda:

Stories in History

  • Theodora Gkeniou, Neo Souli High School (Grecja)
  • Miroslava Borovcová, Gymnázium (Republika Czeska)
  • Véronique SARRERE, Collège Jean Giono (Francja)

 

Kategoria wiekowa 16-19 lat

Zwycięzca:

Photography as a pedagogical tool

  • Maria Silva, Agrupamento de Escolas de Sátão (Portugalia)
  • Ayşe Demirsoy, Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi (Turcja)
  • Romualda Liutkuviene, Jono Jablonskio gimnazija (Litwa)
  • Daniela Mainelli, Isiss Boiano (Włochy)
  • Maya Vila, IES Thos i Codina (Hiszpania)
  • Marie Švehlová, Střední odborná škola Blatná (Republika Czeska)

Druga Nagroda:

EUROGUIDE: A Students’ Guidebook through Young Europe

  • Miguel Garcia, IES San José (Hiszpania)
  • Stine Jeppesen, Trysil videregående skole (Norwegia)
  • Halil Yavuz, Antalya Karatay Lisesi (Turcja)
  • Angelo Azzilonna, ITCG „Argentia” (Włochy)

 

Obok kategorii wiekowych, w konkursie można było również zdobyć nagrodę w kategoriach specjalnych:

Nagroda w kategorii język hiszpański (nagroda ufundowana przez hiszpańskie Ministerstwo Edukacji, Kultury i Sportu)

¿CONOCES ESTE CUENTO?

  • Javier Arias Bonel, CEIP VENTURA RODRIGUEZ (Hiszpania)
  • Adele Lomma, „G. Nebbia”, (Włochy)
  • Guilhermina Brotas, Agrupamento de Escolas de Aljustrel (Portugalia)

 

Nagroda w kategorii język francuski (nagroda ufundowana wspólnie przez Międzynarodową Federację Nauczycieli Języka Francuskiego oraz Biuro Kontaktowe Programu eTwinning we Francji)

Moi, Toi, lettres à nous

  • Susana Melo, Escola Professional Raul Dória (Portugalia); założyciel
  • Muriele Dejaune, Lycée des métiers Louis Blériot (Francja); założyciel
  • David Ceiriog-Hughes, Winchester College (Zjednoczone Królestwo)
  • Domenico Marino, IISS „Ten. Col. G. Familiari” (Włochy)
  • Gabriela Smolij, Zespół Szkół Nr 1 (Polska)

 

Nagroda im. Marii Skłodowskiej Curie (nagroda ufundowana przez Biuro Kontaktowe Programu eTwinning w Polsce)

R.I.V.E.R Research Inside and Verify the Environmental Risk

  • Giuseppe Venturi, ITIS „Antonio Pacinotti” (Włochy)
  • Eleni Kostopoulou, 5th Lyceum of Veria (Grecja)
  • ATHINA GIANNOPOULOU, 5th Lyceum of Veria (Grecja)
  • KATERINA RAFTOPOULOU, 5th Lyceum of Veria (Grecja)

 

Nagroda Porozumienia Międzykulturowego im. Mevlany (nagroda ufundowana Biuro Kontaktowe Programu eTwinning w Turcji)

e-cultural Kaleidoscope

  • Renata Wojtaś, Szkoła Podstawowa nr 32, (Polska);
    założyciel
  • Jaime Ruymán Rodríguez Mederos, CEIP La Jurada (Hiszpania); założyciel
  • AGGELIKI KATSANI, ΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΧΡΥΣΟΧΩΡΙΟΥ (Grecja)
  • Aurelia Beruşcă, Scoala Gimnaziala „Nicolae Titulescu” (Rumunia)
  • Julie ELBOURG, Ecole élémentaire mixte 1 de Grand-Camp (Francja)
  • Katarína Kočišová, ZŠ Komenského 6,Spišské Vlachy (Słowacja)
  • Kemal HODUL, Hacı Hüseyin Aksakal Erkek Anadolu İmam Hatip High School (Turcja)
  • SAULIUS RUDELIS, Klaipėdos Gedminų pagrindinė mokykla (Litwa)
  • Wilma Gordon, Mid Calder Primary (Zjednoczone Królestwo)

 

Nagroda w kategorii język angielski jako drugi język (nagroda ufundowana przez British Council)

Gold rules of good behaviour

  • Irena Głowińska, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gębicach (Polska); założyciel
  • Fina Vendrell Vila, Collegi Sant Josep (Hiszpania); założyciel