Nagrody Europejskie: Zwycięzcy 2017

Nagrody Europejskie: Zwycięzcy 2017

Z prawdziwa przyjemnością ogłaszamy zwycięzców tegorocznego konkursu o Nagrody eTwinning 2017.

Spośród 591 nadesłanych zgłoszeń wyłoniliśmy zwycięzców w 3 kategoriach wiekowych oraz 7 kategoriach specjalnych. Projekty te są wspaniałym przykładem współpracy partnerskiej i prezentują ponadprzeciętne osiągnięcia. Gratulujemy zwycięzcom i laureatom drugich nagród!

 

Konkurs obejmuje trzy kategorie wiekowe:

Kategoria wiekowa 4-11 lat

Zwycięzca:

In Darwin Steps

Druga Nagroda:

Playroom

 

Kategoria wiekowa 12-15 lat

Zwycięzca:

Migrants and Refugees

Druga Nagroda:

Aprendemos el español con el fútbol

 

Kategoria wiekowa 16-19 lat

Zwycięzca:

EU Games 2015-2016
polska szkoła biorąca udział w projekcie: ZSE i III LO w Chełmie – Paweł Ciesielczuk

Druga Nagroda:

Employability – “A challenge for youth- Dreams and reality”

 

Obok kategorii wiekowych, w konkursie można było również zdobyć nagrodę w kategoriach specjalnych:

 

Nagroda w kategorii „język hiszpański” (nagroda ufundowana przez hiszpańskie Ministerstwo Edukacji, Kultury i Sportu)

Cuéntame un cuento en español

 

Nagroda w kategorii „język francuski” (nagroda ufundowana wspólnie przez Międzynarodową Federację Nauczycieli Języka Francuskiego oraz Krajowe Biuro eTwinning we Francji)

L’actualité chez nous…
polska szkoła biorąca udział w projekcie: Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu – Adam Stępiński i Sławomir Hajnas

 

Nagroda im. Marii Skłodowskiej Curie (nagroda ufundowana przez Krajowe Biuro eTwinning w Polsce)

Open the Gates to the Universe
polska szkoła biorąca udział w projekcie: Szkoła Podstawowa nr 13 im. KEN w Olsztynie – Jolanta Okuniewska

 

Nagroda Porozumienia Międzykulturowego im. Mevlany (nagroda ufundowana Krajowe Biuro eTwinning w Turcji)

LSVC-Learning by Sharing in Virtual Cafes
polska szkoła biorąca udział w projekcie: Zespół Szkół w Korczynie – Gimnazjum – Agnieszka Kowalczyk i Anna Waśko

 

Nagroda w kategorii ‚język angielski’ (Nagroda ufundowana przez British Council)

Green Missions
polska szkoła biorąca udział w projekcie: Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie – Agata Czarniakowska, Barbara Głuszcz i Dorota Zimacka

 

Nagroda w kategorii ‚Język niemiecki’ (Nagroda ufundowana przez niemieckie Krajowe Biuro eTwinning)

SPIELEND NEUES LERNEN
polskie szkoły biorące udział w projekcie:
– ZSG-Gimnazjum w Jazowsku – Celina Świebocka
– Zespół Szkół w Tenczynku – Izabela Łysek
– Zespół Szkół Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Zatorze – Małgorzata Bernowska

 

Nagroda Śródziemnomorska (Ufundowana przez Krajowe Biura eTwinning w Grecji, Cyprze, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Portugalii, Albanii i Chorwacji)

Does the earth have borders? Migration and Human-Rights
polska szkoła biorąca udział w projekcie: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy – Joanna Lisewska

 

Nagroda im. Pejo Javorova – za projekt zachęcający do czytelnictwa wśród młodych ludzi (Nagroda ufundowana przez Krajowe Biuro eTwinning w Bułgarii)

A.B.C.: Active Book Club