Zwycięzcy konkursu Europejskie Nagrody eTwinning 2013

Zwycięzcy konkursu Europejskie Nagrody eTwinning 2013

Z radością pragniemy ogłosić zwycięzców w tegorocznym konkursie europejskim o Nagrody eTwinning 2013 w trzech kategoriach wiekowych i sześciu kategoriach specjalnych. Projekty zostaną nagrodzone podczas ceremonii rozdania nagród, która odbędzie się w trakcie trwania dorocznej Konferencji eTwinning 14 marca 2013 r. w Lizbonie.

W gronie laureatów znalazły się polskie nauczycielki:

  1. Jolanta Okuniewska, Szkoła Podstawowa nr 13 w Olsztynie za projekt Friends Fur-ever, nagroda w kategorii wiekowej 4-11 lat;
  2. Stanisława Czerezdrecka, Zespół Szkół w Dąbrowie Opolskiej za projekt The Rainbow Village project, nagroda w kategorii wiekowej 12-15 lat;
  3. Wioletta Sosnowska, Zespół Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu za projekt Dans le cercle des signes du zodi@que, nagroda w kategorii specjalnej język francuski;
  4. Małgorzata Czech, Gimnazjum nr 11 w Częstochowie za projekt Direkt aus…  nagroda w kategorii specjalnej język niemiecki;
  5. Małgorzata Pawlik-Podgórska, Miejski Zespół Szkół, Gimnazjum nr 1 w Czeladzi za projekt Fly me to the Moon, nagroda w kategorii specjalnej Nagroda Marii Skłodowskiej-Curie;
  6. Katarzyna Zawiła-Dudzik, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Orła Białego, Czechowice-Dziedzice, za projekt Intercultural dialogue through fairy tales, drama and art,  nagroda w kategorii specjalnej Nagroda Porozumienia Międzykulturowego im. Mevlany.

A teraz pełna lista laureatów:

 

Kategoria wiekowa 4-11 lat

Zwycięzca

Friends Fur-ever

  • Cornelia Melcu, Şcoala Gimnazială Nr.9 Nicolae Orghidan Braşov, Brasov, Rumunia
  • Jolanta Okuniewska, Szkoła Podstawowa nr 13, Olsztyn, Olsztyn, Polska
  • Maria Dragos, „George Coşbuc” Middle School, Baia Mare, Rumunia
  • Maria Alice Moreira Maia Neto, Centro Escolar de Portela, Penafiel, Portugalia

Druga nagroda

eTwinning tourists in 5 star hotels

  • Jana Jamrišková, Základná škola Sitnianska, Banská Bystrica, Słowacja
  • Annette Westerop, C.E.I.P. La Rosa- Camino Viejo, El Paso, Hiszpania
  • Daniela Kašpárková, Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17, Blansko, Republika Czeska

 

Kategoria wiekowa 12-15 lat

Zwycięzca

The Rainbow Village project

  •  Isabelle Bonnassies, Collège Jean Lacaze, Grisolles, Francja
  • Paraskevi Belogia, Primary School of Grizano (Δημοτικό Σχολείο Γριζάνου), Τρίκαλα, Grecja
  • Artemiza Lovin, Sc. Gimn. Nr.29 Galati, Galati, Rumunia
  • Helena Butterfield, St Michael’s Roman Catholic Voluntary Aided Comprehensive School, Billingham, Zjednoczone Królestwo
  • İnnap Kaya, 50. Yıl Ortaokulu, Samsun, Turcja
  • Ivana Natali, Istituto Comprensivo Statale di Sermide, Sermide (MN), Włochy
  • Katarína Hybenová, Gymnázium M. M. Hodžu, Liptovský Mikuláš, Słowacja
  • Stanisława Czerezdrecka, Zespół Szkół w Dąbrowie, Dąbrowa Opolska, Polska

Druga nagroda

AL C2 H6 OL

  • Paulien du Fosse, CSG Willem van Oranje, Oud-Beijerland, Holandia
  • Mariangela Bielli, Istituto Comprensivo, Bareggio, Włochy
  • Nathalie Scerri, St.Theresa Girls’ School, Mriehel, Malta
  • Odile Belrose, Collège Antoine Delafont, Montmoreau Saint Cybard, Francja

 

Kategoria wiekowa 16-19 lat

Zwycięzca

Pek, the Traveller Flea 3 – Evolution

  • Muriele Dejaune, Lycée des métiers Louis Blériot, Trappes, Francja
  • Marcos Vence Ruibal, IES San Clemente – Compostela, Santiago de Compostela, Hiszpania
  • Alessandra Pallavicini, ISIS Galilei, Gorizia, Włochy
  • Bruna Giacosa, Liceo Classico „S. G. Calasanzio”, Carcare (SV), Włochy
  • Ciro Sánchez Suárez, IES Miguel Ángel González Estévez, Vilagarcía de Arousa, Hiszpania
  • Hulya Erturk, KERİMBEY İ.O, SAMSUN, Turcja
  • Javier Arza Fernández, IES „Rey Don García”, Nájera, Hiszpania
  • Keri Georgieva, NGXNI „Konstantin Preslavski”, Varna, Bułgaria
  • Lina Maria Pereira, Escola Secundária de Gama Barros, Cacém, Portugalia
  • Ludmila Kosíková, Střední škola průmyslová a umělecká , Hodonín, Republika Czeska
  • Meltem Bílgiç, Gökçe Karaoğlan İlköğretim Okulu, Samsun, Turcja
  • Montserrat Ansótegui, IES „Rey Don García”, Nájera, Hiszpania
  • Yordanka Simeonova, SOU „Georgi Izmirliev”, Gorna Oryahovitsa, Bułgaria

Druga nagroda

BELL Business Economics Language Learning

  • Michael Huber-Kirchberger, Bundeshandelsschule und Bundeshandelsakademie Linz, Linz, Austria
  • Alena Jandlova, OA a VOSE Tabor, Commercial High School, Tábor, Republika Czeska
  • Astrid Kopetsch, Gymnasium Ohmoor, Hamburg, Niemcy
  • Carmen Hidalgo, IES LEONARDO DA VINCI, Alicante, Hiszpania
  • Claudine Dostert, Ecole Privée Fieldgen, Luxembourg, Luksemburg
  • Halldóra Dagný Sveinbjörnsdóttir, Grunnskóli Bolungarvíkur, Bolungarvík, Islandia
  • Helena Prusova, OA a VOSE Tabor, Commercial High School, Tábor, Republika Czeska
  • Jordi Terol, IES LEONARDO DA VINCI, Alicante, Hiszpania
  • Jorge Mora Salinas, IES LEONARDO DA VINCI, Alicante, Hiszpania
  • Manon Petry, Ecole Privée Fieldgen, Luxembourg, Luksemburg
  • Soffía Vagnsdóttir, Grunnskóli Bolungarvíkur, Bolungarvík, Islandia

 

Obok kategorii wiekowych, w konkursie można było również zdobyć nagrodę w kategoriach specjalnych:

 

Nagroda w kategorii ‘język hiszpański’ (nagroda ufundowana przez hiszpańskie Ministerstwo Edukacji, Kultury i Sportu)

I tell you – You tell me a tale/ Te cuento – Me cuentas un cuento

  • Carmen Guidetti, 3 Circolo Didattico „Giovanni XXIII” di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Włochy
  • Susana Fontán, Colegio Internacional SEK-Atlántico, Poio, Hiszpania
  • Antonietta Marino, 3 Circolo Didattico „Giovanni XXIII” di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Włochy
  • Assunta Romio, 3 Circolo Didattico „Giovanni XXIII” di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Włochy
  • Carmela Maria Abate, 3 Circolo Didattico „Giovanni XXIII” di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Włochy
  • Elvira Vizza, 3 Circolo Didattico „Giovanni XXIII” di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Włochy
  • Lidia Alice, 3 Circolo Didattico „Giovanni XXIII” di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Włochy
  • Maria Anna Rugna, 3 Circolo Didattico „Giovanni XXIII” di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Włochy
  • Maria Carmela Laforza, 3 Circolo Didattico „Giovanni XXIII” di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Włochy
  • Maria Vincenzina Sprovieri, 3 Circolo Didattico „Giovanni XXIII” di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Włochy
  • Mariaromana Minisci, 3 Circolo Didattico „Giovanni XXIII” di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Włochy
  • Mirella Marrazzo, 3 Circolo Didattico „Giovanni XXIII” di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Włochy
  • Pedro Rafael Fialho de Oliveira Moura, Agrupamento de Escolas da Venda do Pinheiro, Venda do Pinheiro, Portugalia
  • Santina Luzzi, 3 Circolo Didattico „Giovanni XXIII” di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Włochy
  • Trine Garn, Terslev skole, Terslev, Dania

 

Nagroda w kategorii ‘język francuski’ (nagroda ufundowana wspólnie przez Międzynarodową Federację Nauczycieli Języka Francuskiego oraz Biuro Kontaktowe Programu eTwinning we Francji)

Dans le cercle des signes du zodi@que

  • Angela Riccomi, ITCG Paolini, Imola (BO), Włochy
  • Wioletta Sosnowska, Zespół Szkół Tekstylno-Handlowych, Żagań, Polska

 

Nagroda w kategorii ‘język niemiecki’ (nagroda ufundowana przez Biuro Kontaktowe Programu eTwinning w Niemczech)

Direkt aus…

  • Hélène Dmitrieff, ES Saint Gabriel, Bagneux, Francja
  • Malgorzata Czech, Gimnazjum nr 11, Częstochowa, Polska
  • Μaria Chatzigiossi,Model-Experimentelles Gymnasium der Universität Mazedonia, Thessaloniki, Grecja

 

Nagroda im. Marii Skłodowskiej Curie (nagroda ufundowana przez Biuro Kontaktowe Programu eTwinning w Polsce)

Fly me to the Moon

  • Tatjana Gulič, OŠ Preska, Medvode, Słowenia
  • Jean-Noël Pédeutour, Collège Tiraqueau, Fontenay-le-Comte, Francja
  • Eleni Kostopoulou, 5th Lyceum of Veria, Veria – Grecja
  • Ignacio Jiménez Calero, IES Pedro Álvarez Sotomayor, Manzanares, Hiszpania
  • Małgorzata Pawlik-Podgórska, Miejski Zespół Szkół Gimnazjum nr 1, Czeladź, Polska
  • Miltiadis Leontakis, 5th Lyceum of Veria, Veria – Grecja
  • Nazile Celik, Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen Lisesi, Diyarbakır, Turcja
  • Seval Yimaz, diyarbakır il milli eğitim müdürlüğü, Diyarbakır, Turcja

 

Nagroda Porozumienia Międzykulturowego im. Mevlany (nagroda ufundowana Biuro Kontaktowe Programu eTwinning w Turcji)

Intercultural dialogue through fairy tales, drama and art

  • Mónika Erdélyi, Gyulai Alapfokú Közoktatási Intézmény, Gyula, Węgry
  • K.Belgin Saka Üstünel, YENİ TURAN İLKOKULU, ANKARA, Turcja
  • Afra van der Vorm-Geerling, De Opslach, Franeker, Holandia
  • Marouska Azzopardi Duca, St. Clare College, San Gwann Primary B, San Gwann, Malta
  • Hilde Øen, Råde Ungdomsskole, Råde, Norwegia
  • Natasha Djurkova, SOU „Ekzarh Antim I”, Kazanlak, Bułgaria
  • Mara Hadjieva, SOU „Ekzarh Antim I”, Kazanlak, Bułgaria
  • Marlene Ruiter-Gangol, Volksschule Oberwart, Oberwart, Austria
  • Soňa Benčová, Spojená škola Tilgnerova, Bratysława, Słowacja
  • Kornélia Lohyňová, Spojená škola Tilgnerova, Bratysława, Słowacja
  • Christiane Meisenburg, Siegerland-Grundschule, Berlin, Niemcy
  • Bojana Filipova, SOU „Ekzarh Antim I”, Kazanlak, Bułgaria
  • Aneta Nedkova, SOU „Ekzarh Antim I”, Kazanlak, Bułgaria
  • EVANTHIA ATHANASOPOULOU, Γυμνάσιο Τσίρειο – Gymnasium Tsireio, Lemesos, Cypr
  • Danute Raudiene, Telšių Atžalyno pagrindinė mokykla, Telšiai, Litwa
  • Heikki Kontturi, Oulun normaalikoulun perusaste, Oulu, Finlandia
  • Christelle LE GOFF, Collège Stendhal, Nantes, Francja
  • Susana Silva, Agrupamento de Escolas de Penalva do Castelo, Penalva do Castelo, Portugalia
  • Ghionul Gogoasa-Gelal, Scoala cu cls. I-VIII nr.1 Poarta Alba, Poarta Alba, Rumunia
  • Tiina Sarisalmi, Oriveden Keskuskoulu, Orivesi, Finlandia
  • Līga Kraukle, Pērses pamatskola, Koknese, Łotwa
  • Katarzyna Zawiła-Dudzik, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Orła Białego, Czechowice-Dziedzice, Polska
  • Dave Sherratt, Cannich Bridge Primary School, N.W. Scotland, Zjednoczone Królestwo
  • Joserra Jimenez, Siete Campas-Zorrozgoiti, Bilbao, Hiszpania
  • Anna Magnea, Harðardóttir, Hofsstaðaskóli, Garðabær, Islandia
  • Melahrini Papardeli, Δημοτικό Σχολείο Ζερβοχωρίων, Χαλκιδική, Grecja
  • TERJE MÄGI, Vastseliina Gümnaasium, Vastseliina, Estonia
  • Kajsa Guntsch, Bergundaskolan F-6, Växjö, Szwecja
  • Marie Šturmová, Základní škola a mateřská škola Hranice, Šromotovo, příspěvková organizace, Hranice, Republika Czeska
  • Anne Garner, Church Aston Infant School, Newport, Zjednoczone Królestwo
  • Armanda Magioncalda, Circolo Didattico Statale di Staglieno, Genua (GE), Włochy
  • Caithriona Carty, Glenmore N.S., Crossmolina, Irlandia
  • Manuela Valecz, Kindergarten Launegg, Lannach, Austria
  • Martina Hren, Osnova šola Pod goro, Slovenske Konjice, Słowenia
  • Yasin Sevim, Usak Lisesi, UŞAK, Turcja
  • Zeljka Bosak, VERSUS – škola stranih jezika, Krapina, Chorwacja

 

Nagroda w kategorii ‘język angielski jako drugi język’ (nagroda ufundowana przez British Council)

P.A.L.E Play And Learn English

  • Anna Karidi Pirounaki, Kindergarten of Kaparelli, Θήβα, Grecja
  • CHARLES Annette, Ecole maternelle Jules Ferry , Blois, Francja
  • Kristīna Bernāne, Priekuļu pirmsskolas izglītības iestāde „Mežmaliņa”, Priekuļi, Łotwa
  • Manuela Valecz, Kindergarten Launegg, Lannach, Austria
  • Maria José Silva, Jardim de Infancia de Porto de Mós, Agrupamento de Escolas de Porto de Mós, Porto de Mós, Portugalia.

Zwycięzcom konkursu Europejkie Nagrody eTwinning 2013 serdecznie gratulujemy!