14.10.2023
Aktualności
Zwycięzcy konkursu Europejskie Nagrody eTwinning 2013
Lista laureatów!
Z radością pragniemy ogłosić zwycięzców w tegorocznym konkursie europejskim o Nagrody eTwinning 2013 w trzech kategoriach wiekowych i sześciu kategoriach specjalnych. Projekty zostaną nagrodzone podczas ceremonii rozdania nagród, która odbędzie się w trakcie trwania dorocznej Konferencji eTwinning 14 marca 2013 r. w Lizbonie. W gronie laureatów znalazły się polskie nauczycielki:
- Jolanta Okuniewska, Szkoła Podstawowa nr 13 w Olsztynie za projekt Friends Fur-ever, nagroda w kategorii wiekowej 4-11 lat;
- Stanisława Czerezdrecka, Zespół Szkół w Dąbrowie Opolskiej za projekt The Rainbow Village project, nagroda w kategorii wiekowej 12-15 lat;
- Wioletta Sosnowska, Zespół Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu za projekt Dans le cercle des signes du zodi@que, nagroda w kategorii specjalnej język francuski;
- Małgorzata Czech, Gimnazjum nr 11 w Częstochowie za projekt Direkt aus... nagroda w kategorii specjalnej język niemiecki;
- Małgorzata Pawlik-Podgórska, Miejski Zespół Szkół, Gimnazjum nr 1 w Czeladzi za projekt Fly me to the Moon, nagroda w kategorii specjalnej Nagroda Marii Skłodowskiej-Curie;
- Katarzyna Zawiła-Dudzik, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Orła Białego, Czechowice-Dziedzice, za projekt Intercultural dialogue through fairy tales, drama and art, nagroda w kategorii specjalnej Nagroda Porozumienia Międzykulturowego im. Mevlany.
A teraz pełna lista laureatów: Kategoria wiekowa 4-11 lat Zwycięzca Friends Fur-ever
- Cornelia Melcu, Şcoala Gimnazială Nr.9 Nicolae Orghidan Braşov, Brasov, Rumunia
- Jolanta Okuniewska, Szkoła Podstawowa nr 13, Olsztyn, Olsztyn, Polska
- Maria Dragos, "George Coşbuc" Middle School, Baia Mare, Rumunia
- Maria Alice Moreira Maia Neto, Centro Escolar de Portela, Penafiel, Portugalia
Druga nagroda eTwinning tourists in 5 star hotels
- Jana Jamrišková, Základná škola Sitnianska, Banská Bystrica, Słowacja
- Annette Westerop, C.E.I.P. La Rosa- Camino Viejo, El Paso, Hiszpania
- Daniela Kašpárková, Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17, Blansko, Republika Czeska
Kategoria wiekowa 12-15 lat Zwycięzca The Rainbow Village project
- Isabelle Bonnassies, Collège Jean Lacaze, Grisolles, Francja
- Paraskevi Belogia, Primary School of Grizano (Δημοτικό Σχολείο Γριζάνου), Τρίκαλα, Grecja
- Artemiza Lovin, Sc. Gimn. Nr.29 Galati, Galati, Rumunia
- Helena Butterfield, St Michael's Roman Catholic Voluntary Aided Comprehensive School, Billingham, Zjednoczone Królestwo
- İnnap Kaya, 50. Yıl Ortaokulu, Samsun, Turcja
- Ivana Natali, Istituto Comprensivo Statale di Sermide, Sermide (MN), Włochy
- Katarína Hybenová, Gymnázium M. M. Hodžu, Liptovský Mikuláš, Słowacja
- Stanisława Czerezdrecka, Zespół Szkół w Dąbrowie, Dąbrowa Opolska, Polska
Druga nagroda AL C2 H6 OL
- Paulien du Fosse, CSG Willem van Oranje, Oud-Beijerland, Holandia
- Mariangela Bielli, Istituto Comprensivo, Bareggio, Włochy
- Nathalie Scerri, St.Theresa Girls' School, Mriehel, Malta
- Odile Belrose, Collège Antoine Delafont, Montmoreau Saint Cybard, Francja
Kategoria wiekowa 16-19 lat Zwycięzca Pek, the Traveller Flea 3 - Evolution
- Muriele Dejaune, Lycée des métiers Louis Blériot, Trappes, Francja
- Marcos Vence Ruibal, IES San Clemente - Compostela, Santiago de Compostela, Hiszpania
- Alessandra Pallavicini, ISIS Galilei, Gorizia, Włochy
- Bruna Giacosa, Liceo Classico "S. G. Calasanzio", Carcare (SV), Włochy
- Ciro Sánchez Suárez, IES Miguel Ángel González Estévez, Vilagarcía de Arousa, Hiszpania
- Hulya Erturk, KERİMBEY İ.O, SAMSUN, Turcja
- Javier Arza Fernández, IES "Rey Don García", Nájera, Hiszpania
- Keri Georgieva, NGXNI "Konstantin Preslavski", Varna, Bułgaria
- Lina Maria Pereira, Escola Secundária de Gama Barros, Cacém, Portugalia
- Ludmila Kosíková, Střední škola průmyslová a umělecká , Hodonín, Republika Czeska
- Meltem Bílgiç, Gökçe Karaoğlan İlköğretim Okulu, Samsun, Turcja
- Montserrat Ansótegui, IES "Rey Don García", Nájera, Hiszpania
- Yordanka Simeonova, SOU "Georgi Izmirliev", Gorna Oryahovitsa, Bułgaria
Druga nagroda BELL Business Economics Language Learning
- Michael Huber-Kirchberger, Bundeshandelsschule und Bundeshandelsakademie Linz, Linz, Austria
- Alena Jandlova, OA a VOSE Tabor, Commercial High School, Tábor, Republika Czeska
- Astrid Kopetsch, Gymnasium Ohmoor, Hamburg, Niemcy
- Carmen Hidalgo, IES LEONARDO DA VINCI, Alicante, Hiszpania
- Claudine Dostert, Ecole Privée Fieldgen, Luxembourg, Luksemburg
- Halldóra Dagný Sveinbjörnsdóttir, Grunnskóli Bolungarvíkur, Bolungarvík, Islandia
- Helena Prusova, OA a VOSE Tabor, Commercial High School, Tábor, Republika Czeska
- Jordi Terol, IES LEONARDO DA VINCI, Alicante, Hiszpania
- Jorge Mora Salinas, IES LEONARDO DA VINCI, Alicante, Hiszpania
- Manon Petry, Ecole Privée Fieldgen, Luxembourg, Luksemburg
- Soffía Vagnsdóttir, Grunnskóli Bolungarvíkur, Bolungarvík, Islandia
Obok kategorii wiekowych, w konkursie można było również zdobyć nagrodę w kategoriach specjalnych: Nagroda w kategorii ‘język hiszpański’ (nagroda ufundowana przez hiszpańskie Ministerstwo Edukacji, Kultury i Sportu) I tell you - You tell me a tale/ Te cuento - Me cuentas un cuento
- Carmen Guidetti, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Włochy
- Susana Fontán, Colegio Internacional SEK-Atlántico, Poio, Hiszpania
- Antonietta Marino, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Włochy
- Assunta Romio, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Włochy
- Carmela Maria Abate, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Włochy
- Elvira Vizza, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Włochy
- Lidia Alice, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Włochy
- Maria Anna Rugna, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Włochy
- Maria Carmela Laforza, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Włochy
- Maria Vincenzina Sprovieri, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Włochy
- Mariaromana Minisci, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Włochy
- Mirella Marrazzo, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Włochy
- Pedro Rafael Fialho de Oliveira Moura, Agrupamento de Escolas da Venda do Pinheiro, Venda do Pinheiro, Portugalia
- Santina Luzzi, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Włochy
- Trine Garn, Terslev skole, Terslev, Dania
Nagroda w kategorii ‘język francuski’ (nagroda ufundowana wspólnie przez Międzynarodową Federację Nauczycieli Języka Francuskiego oraz Biuro Kontaktowe Programu eTwinning we Francji) Dans le cercle des signes du zodi@que
- Angela Riccomi, ITCG Paolini, Imola (BO), Włochy
- Wioletta Sosnowska, Zespół Szkół Tekstylno-Handlowych, Żagań, Polska
Nagroda w kategorii ‘język niemiecki’ (nagroda ufundowana przez Biuro Kontaktowe Programu eTwinning w Niemczech) Direkt aus...
- Hélène Dmitrieff, ES Saint Gabriel, Bagneux, Francja
- Malgorzata Czech, Gimnazjum nr 11, Częstochowa, Polska
- Μaria Chatzigiossi,Model-Experimentelles Gymnasium der Universität Mazedonia, Thessaloniki, Grecja
Nagroda im. Marii Skłodowskiej Curie (nagroda ufundowana przez Biuro Kontaktowe Programu eTwinning w Polsce) Fly me to the Moon
- Tatjana Gulič, OŠ Preska, Medvode, Słowenia
- Jean-Noël Pédeutour, Collège Tiraqueau, Fontenay-le-Comte, Francja
- Eleni Kostopoulou, 5th Lyceum of Veria, Veria - Grecja
- Ignacio Jiménez Calero, IES Pedro Álvarez Sotomayor, Manzanares, Hiszpania
- Małgorzata Pawlik-Podgórska, Miejski Zespół Szkół Gimnazjum nr 1, Czeladź, Polska
- Miltiadis Leontakis, 5th Lyceum of Veria, Veria - Grecja
- Nazile Celik, Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen Lisesi, Diyarbakır, Turcja
- Seval Yimaz, diyarbakır il milli eğitim müdürlüğü, Diyarbakır, Turcja
Nagroda Porozumienia Międzykulturowego im. Mevlany (nagroda ufundowana Biuro Kontaktowe Programu eTwinning w Turcji) Intercultural dialogue through fairy tales, drama and art
- Mónika Erdélyi, Gyulai Alapfokú Közoktatási Intézmény, Gyula, Węgry
- K.Belgin Saka Üstünel, YENİ TURAN İLKOKULU, ANKARA, Turcja
- Afra van der Vorm-Geerling, De Opslach, Franeker, Holandia
- Marouska Azzopardi Duca, St. Clare College, San Gwann Primary B, San Gwann, Malta
- Hilde Øen, Råde Ungdomsskole, Råde, Norwegia
- Natasha Djurkova, SOU "Ekzarh Antim I", Kazanlak, Bułgaria
- Mara Hadjieva, SOU "Ekzarh Antim I", Kazanlak, Bułgaria
- Marlene Ruiter-Gangol, Volksschule Oberwart, Oberwart, Austria
- Soňa Benčová, Spojená škola Tilgnerova, Bratysława, Słowacja
- Kornélia Lohyňová, Spojená škola Tilgnerova, Bratysława, Słowacja
- Christiane Meisenburg, Siegerland-Grundschule, Berlin, Niemcy
- Bojana Filipova, SOU "Ekzarh Antim I", Kazanlak, Bułgaria
- Aneta Nedkova, SOU "Ekzarh Antim I", Kazanlak, Bułgaria
- EVANTHIA ATHANASOPOULOU, Γυμνάσιο Τσίρειο - Gymnasium Tsireio, Lemesos, Cypr
- Danute Raudiene, Telšių Atžalyno pagrindinė mokykla, Telšiai, Litwa
- Heikki Kontturi, Oulun normaalikoulun perusaste, Oulu, Finlandia
- Christelle LE GOFF, Collège Stendhal, Nantes, Francja
- Susana Silva, Agrupamento de Escolas de Penalva do Castelo, Penalva do Castelo, Portugalia
- Ghionul Gogoasa-Gelal, Scoala cu cls. I-VIII nr.1 Poarta Alba, Poarta Alba, Rumunia
- Tiina Sarisalmi, Oriveden Keskuskoulu, Orivesi, Finlandia
- Līga Kraukle, Pērses pamatskola, Koknese, Łotwa
- Katarzyna Zawiła-Dudzik, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Orła Białego, Czechowice-Dziedzice, Polska
- Dave Sherratt, Cannich Bridge Primary School, N.W. Scotland, Zjednoczone Królestwo
- Joserra Jimenez, Siete Campas-Zorrozgoiti, Bilbao, Hiszpania
- Anna Magnea, Harðardóttir, Hofsstaðaskóli, Garðabær, Islandia
- Melahrini Papardeli, Δημοτικό Σχολείο Ζερβοχωρίων, Χαλκιδική, Grecja
- TERJE MÄGI, Vastseliina Gümnaasium, Vastseliina, Estonia
- Kajsa Guntsch, Bergundaskolan F-6, Växjö, Szwecja
- Marie Šturmová, Základní škola a mateřská škola Hranice, Šromotovo, příspěvková organizace, Hranice, Republika Czeska
- Anne Garner, Church Aston Infant School, Newport, Zjednoczone Królestwo
- Armanda Magioncalda, Circolo Didattico Statale di Staglieno, Genua (GE), Włochy
- Caithriona Carty, Glenmore N.S., Crossmolina, Irlandia
- Manuela Valecz, Kindergarten Launegg, Lannach, Austria
- Martina Hren, Osnova šola Pod goro, Slovenske Konjice, Słowenia
- Yasin Sevim, Usak Lisesi, UŞAK, Turcja
- Zeljka Bosak, VERSUS - škola stranih jezika, Krapina, Chorwacja
Nagroda w kategorii ‘język angielski jako drugi język’ (nagroda ufundowana przez British Council) P.A.L.E Play And Learn English
- Anna Karidi Pirounaki, Kindergarten of Kaparelli, Θήβα, Grecja
- CHARLES Annette, Ecole maternelle Jules Ferry , Blois, Francja
- Kristīna Bernāne, Priekuļu pirmsskolas izglītības iestāde "Mežmaliņa", Priekuļi, Łotwa
- Manuela Valecz, Kindergarten Launegg, Lannach, Austria
- Maria José Silva, Jardim de Infancia de Porto de Mós, Agrupamento de Escolas de Porto de Mós, Porto de Mós, Portugalia.
Zwycięzcom konkursu Europejkie Nagrody eTwinning 2013 serdecznie gratulujemy!
06.03.2013
Aktualności
-
Aktualności
-
Aktualności
13.09.2023
Ważne - Migracja TwinSpace
-
Aktualności
16.06.2023
Wspaniałych wakacji
-
Szkolenia krajowe
18.04.2023
Warsztaty Doskonalenia Zawodowego dla nauczycieli języków obcych
-
Wydarzenia online
14.04.2023
Warsztaty: Awans zawodowy nauczyciela z eTwinning
-
Wydarzenia online
11.04.2023
Webinarium: Innowacyjny nauczyciel - aktywny uczeń